🚀🌌

4 spôsoby, ako optimalizovať rýchlosť načítania webu

V dnešnom uponáhľanom svete je rýchlosť načítania webu absolútne kľúčová. Ako môžete jednoducho zrýchliť váš web týmito 4 spôsobmi?

⚡️ V dnešnom uponáhľanom svete je rýchlosť načítania webu absolútne kľúčová. Výkonnosť a vitalita stránky naviac zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní spokojných zákazníkov. Viete si predstaviť, že by sa napríklad Facebook načítaval viac ako 2 sekundy? Ja určite nie…

 

Existuje veľa spôsobov, ako optimalizovať rýchlosť vašej WordPress web stránky:

  • Redukcia veľkosti obrázkov: Odporúčaná veľkosť jedného obrázku je 100kb a menej. Pre jednoduchú kompresiu vašich obrázkov odporúčam tento free online tool: https://bulkresizephotos.com/en
  • Lokalita serveru: Ak je hosting vašej web stránky umiestnený na zahraničnom serveri, môže to mať negatívny vplyv na čas jej načítania. Ideálny hosting pre weby snažiace sa osloviť slovenský trh je Websupport, ktorý má servery priamo v Bratislave.
  • Nadbytok pluginov: Čím viac pluginov máte aktívnych na vašej WordPress stránke, tým viac sa predĺži celkový čas načítania webu. Je potrebné zvážiť využitie každého pluginu, ktorý používate vo vzťahu k jeho výslednému efektu.
  • Caching: Caching je efektívny spôsob, ako zvýšiť rýchlosť vašich web stránok tým, že vám umožní ukladať často používané dátové body do vyrovnávacej pamäte. Znie to zložito? S  pluginom “WP Fastest Cache” to vôbec zložité nie je. Tento plugin ponúka free aj premium licenciu a odporúčam ho všetkými desiatimi.

 

⭐️ Prečítajte si návod: Ako odmerať rýchlosť webu!

 

Rýchlosť webu je prvý faktor, ktorý si vaši návštevníci všimnú a úzko súvisí s celkovým užívateľským zážitkom. Kontaktujte ma a pomôžem vám optimalizovať rýchlosť vašej web stránky.

Ďalšie články

Vďaka tomuto jednoduchému nastaveniu umožníte návštevníkom webu, aby vás kontaktovali na WhatsAppe jediným kliknutím!
Potrebujete od zákazníkov vášho WooCommerce získať údaje IČO, DIČ & IČ DPH? Prečítajte si tento stručný návod.
Rýchlosť webu je dôležitý faktor, ktorý ovplyvňuje užívateľovu skúsenosť.

Spojme sa na sociálnych sieťach

Služby

Zostaňme v kontakte

Viktor Kováč 2024