💻💡

7 dôvodov, prečo použiť Elementor na tvorbu web stránky

Elementor je drag-and-drop page builder, ktorý ponúka širokú škálu funkcií, vďaka ktorým je dobrou voľbou na tvorbu web stránok a eshopov vo WordPresse.

🔔 Pokiaľ ide o voľbu page builderu na tvorbu webových stránok v redakčnom systéme WordPress, existuje nespočetne veľa možností, z ktorých si môžete vybrať (Visual Composer, Beaver Builder, Divi, SiteOrigin a ďalšie). Page buildre predstavujú užívateľské rozhrania, ktoré vám umožňujú vytvárať, upravovať a prispôsobovať rozloženie webových stránok bez písania akéhokoľvek kódu.

🎯 Jedným z nástrojov, ktorý si v posledných rokoch získava veľkú obľubu, je Elementor. Tento drag-and-drop page builder sa nielen ľahko používa, ale ponúka aj širokú škálu funkcií, vďaka ktorým je (aj) mojou voľbou na tvorbu jednoduchých i komplexnejších webových stránok. Nižšie uvádzam niekoľko dôvodov, prečo by som vám odporučil použiť Elementor na vytvorenie vašej vlastnej webovej stránky:

 

  1. Intuitívne a užívateľsky prívetivé (ux-friendly) rozhranie: Elementor je navrhnutý tak, aby bol užívateľsky prívetivý, čo uľahčuje navigáciu aj pre tých, ktorí nemajú s kódovaním žiadne skúsenosti. Rozhranie drag-and-drop je intuitívne a ľahko sa používa, čo vám umožní vytvoriť a prispôsobiť obsah a dizajn vašej webovej stránky.
  2. Bohaté možnosti prispôsobenia (customizácie): Elementor ponúka širokú škálu prispôsobiteľných šablón a vopred navrhnutých elementov, ktoré vám umožnia vytvoriť webovú stránku prispôsobenú vašim potrebám. Vďaka možnostiam prispôsobiť si dizajn, rozloženie, farby a ďalšie elementy vašej webovej stránky, môžete vytvoriť profesionálne pôsobiacu webovú stránku.
  3. Nevyžaduje sa žiadne kódovanie: Jednou z najväčších výhod Elementora je, že ide takzvaný zero-code page builder. To znamená, že na jeho používanie nepotrebujete mať žiadne znalosti a skúsenosti s kódovaním. Vďaka tomu je prístupný širokému okruhu používateľov, od začiatočníkov až po skúsených vývojárov.
  4. Podpora rôznych typov obsahu: Elementor podporuje veľké množstvo rôznych typov obsahu vrátane blogov, galérií, formulárov, e-commerce, atď. To vám umožňuje vytvárať rôznorodé webové stránky. Či už ide o jednoduchý prezentačný web či blog, alebo komplexnejší e-shop.
  5. SEO-Friendly: Elementor je navrhnutý tak, aby bol priateľský k SEO, čo uľahčuje optimalizáciu vašich webových stránok pre vyhľadávače (Google). Vďaka funkciám, ako sú „meta tags“, „schema markup“ a možnosti prispôsobenia adries URL, môžete zaistiť, že vaše webové stránky budú ľahšie objaviteľné vyhľadávacími nástrojmi.
  6. Rýchlosť a výkon: Elementor je platforma, ktorá sa rýchlo načítava, čo je kľúčové pre používateľskú skúsenosť a SEO. Zahŕňa tiež funkcie ako je „lazy loading“ (lenivé načítavanie) a „image optimization“ optimalizácia obrázkov, ktoré môžu váš web ešte viac zrýchliť. Viac informácií o zrýchlení vášho WordPress webu uvádzam v článku 4 spôsoby, ako optimalizovať rýchlosť načítania webu.
  7. Podpora a komunita: Elementor má veľkú a aktívnu komunitu používateľov, ktorí poskytujú podporu a hodnotné materiály. Od fór až po návody môžete nájsť množstvo informácií, ktoré vám pomôžu vytvoriť a optimalizovať vašu webovú stránku. Ja osobne som už veľakrát našiel odpovede na moje otázky a problémy práve na rôznorodých fórach a v tutoriáloch.

 

💡 Záverom možno povedať, že Elementor predstavuje dobrú voľbu pre tvorbu vašej webovej stránky: intuitívne rozhranie, možnosti prispôsobenia, zero-code, podpora rôznych typov obsahu, priateľský k SEO, dobrá rýchlosť a výkon, veľká komunita používateľov a materiálov, menovať by som mohol ďalej… Ponúka všetko, čo potrebujete na vytvorenie profesionálne pôsobiacej webovej stránky. Či už ste začiatočník alebo skúsený vývojár, Elementor je funkčný nástroj, ktorý vám pomôže vytvoriť webovú stránku, ktorú potrebujete.

Ďalšie články

Pripravil som zoznam 8 super užitočných pluginov pre váš WooCommerce eshop.
Malý detail, akým je webová ikona favicon, môže výrazne prispieť k profesionalite a dôveryhodnosti vášho webu. Ako ju jednoducho a rýchlo zmeniť?
Vďaka tomuto jednoduchému nastaveniu umožníte návštevníkom webu, aby vás kontaktovali na WhatsAppe jediným kliknutím!
Potrebujete od zákazníkov vášho WooCommerce získať údaje IČO, DIČ & IČ DPH? Prečítajte si tento stručný návod.
Rýchlosť webu je dôležitý faktor, ktorý ovplyvňuje užívateľovu skúsenosť.
Stručný návod, ako ukryť defaultne nastavené URL odkazy (/wp-admin, /wp-login) do administrácie vašej stránky vytvorením vlastného unikátneho URL odkazu.